Prezydent Donald Trump: DACA w zamian za mur na granicy z Meksykiem

Prezydent Donald Trump: DACA w zamian za mur na granicy z Meksykiem
Photo Credit To White House
Reklama:

Donald Trump proponuje układ, który zakończy częściowy paraliż administracji federalnej. Prezydent USA oferuje Demokratom ustępstwa w sprawie statusu uchodźców i części nielegalnych imigrantów, w zamian za fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem. 

Pierwsze reakcje Demokratów są nieprzychylne. 

W telewizyjnym wystąpieniu, Donald Trump przekonywał, że na południu USA ma miejsce kryzys humanitarny i że konieczne jest jej uszczelnienie. “Nasz system imigracyjny powinien być powodem do dumy, a nie wstydu.”

Prezydent USA zaproponował przeznaczenie 800 milionów dolarów na pomoc humanitarną oraz zwiększenie liczby funkcjonariuszy straży granicznej i urzędników imigracyjnych. Prezydent Donald Trump chce również zbudowania na granicy meksykańsko-amerykańskiej 400 kilometrów stalowej bariery, która ma kosztować 5 miliardów 700 milionów dolarów. 

“Jeżeli zbudujemy tego rodzaju barierę na południowej granicy, to przestępczość i problem przemytu narkotyków zostaną znacząco zredukowane. Stalowa bariera pozwoli nam zatrzymać nielegalną imigrację.”

Prezydent USA zaoferował Demokratom poparcie tak zwanej ustawy pomostowej, czyli Aktu DACA, która przedłużyłaby o 3 lata ochronę przed deportacją 700 tysięcy imigrantów, którzy jako dzieci zostali przywiezieni do USA przez rodziców. Donald Trump zaproponował także przedłużenie możliwości pozostania w USA 300 tysięcy uchodźców, z krajów ogarniętych konfliktami zbrojnymi. 

(IAR)

 

About The Author

Related posts